لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی دندان کرج ، از جنس سرامیک است و قطر3/0 میلیمتری دارد. لمینت سرامیکی دندان به صورت سفارشی برای هر فرد ساخته می شود و به وسیله باند رزینی، روی دندان می‌چسباند تا نواقص آن مانند زردی، لب پریدگی دندان و … را رفع کند.

 

کاربردهای لمینت سرامیکی دندان

برای درمان مشکلات مربوط به ساختار لثه (مانند از بین بردن بافت های اضافی و متورم لثه)، اصلاح طرح لبخند، از بین بردن و کاهش فضای بین دندان ها و دندانهایی که در اثر سایش کوتاه شدند و همچنین لمینت های سرامیکی در اصلاح رنگ دندان هایی که با بلیچینگ و سفید کردن تغییری در آنها ایجاد نمی شود؛ از کاربردهای لمینت دندان می باشد.

مراحل لمینت در دندانپزشکی

فرایند لمینت سرامیکی دندان کرج در دندانپزشکی نهال دنتال کرج توسط خانم دکتر شبنم قاسمی انجام می گیرد. ابتدا دندانهای شما توسط خانم دکتر شبنم قاسمی مورد ارزیابی قرار می گیرد و سپس قالب گیری دقیقی از دندان ها صورت می گیرد و برای ساخت روکش لمینت به لابراتوار ارسال می شود وبعد از فرایند ساخت که زمانی بین یک تا چند هفته به طول می انجامد ، سپس لمینت ها با چسب مخصوص روی دندانهای شما قرار می گیرد.

مزایای لمینت سرامیکی دندان

انتخاب لمینت سرامیکی دندان کرج یک روش کاملا منطقی و بهتر نسبت به روش های دیگر برای عمل های زیبایی دندان می باشد که میتوان از مزیت های آن به عدم تراش مینای دندان برای اتصال و یا حداقل تراش دادن لایه بیرونی دندان ، دوام و طول عمر بیشتر ، مقاوم بودن در برابر رنگ گرفتگی و طبیعی بودن آن نسبت به کامپوزیت دندان از اصلی ترین مزیت های این روش باشد

چه کسانی از لمینت سرامیکی استفاده می کنند

• بدرنگی های دندانی که از طریق روش های معمول کلینیکی نمی توانند سفید شوند.
• بدفرمی ،سایز نامتناسب و عدم چیدش مناسب در صورتی که مختصر باشد.
• دندانهایی که بین آنها فاصله دارد
• دندان هایی که دچار شکستگی های کم هستند

مراقبت های بعد از لمینت دندان

لمینت دندان برخلاف سایر خدمات دندانپزشکی به مراقبت ویژه ای نیاز ندارد اما توصیه می شود مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید و حداقل به مدت دو بار در روز انجام دهید. بهتر است هر 6 ماه برای بررسی وضعیت لمینت ها و اطمینان از سلامت لمینت ها به دندانپزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز مجدد ترمیم دندان ها را انجام دهید.